Meie toetajad 2013. aastal:

Algasid Suure Tõllu teise päästepaadi ehitustööd

 

Vikanil on au ehitada sel aastal 100-aastaseks saavale jäälõhkujale Suur Tõll juba teine päästepaat. Seekord on tegemist väga huvitava väljakutsega. Tegemist on sisemootoriga päästepaadiga, millel on kraveelplangutus klinkerplangutuse asemel. 8-meetrine paat peab päästepaadina olema väga tugev ja vastupidav, kuid ei tohi olla liigselt raske.

Hoppet sai „Meeting the Odyssey“ ametlikuks laevaks

 

Jaanuaris sai allkirjad leping „Hoppeti“ ja soomerootsi teatri „Viirus“ vahel. Suvel 2014 algava kolmeaastase projekti käigus külastab Hoppet sadamaid nii Läänemerel kui Vahemerel. Hoppeti ülesandeks on projektis kaasategevate teatrite näitlejaid viia üle mere järgmistesse sadamatesse ja sadamais etenduste ajal olla projekti sümboliks.

Loe lähemalt:

Uued koolitused tulekul

Vikan alustab oktoobris uue koolitussarjaga. Seekord võtame ette 16-24aastased noored, kes saavad Vikanist merekogemuse ja teadmised puupaatide ehitamisest. Alustame koolitusega 7. oktoobril.

21. juuli 2013 - Runbjarn Põhjamerel

Edela-Norras asuv Egersund oli muidu väga kena väike fjordis asuv linnake, kust ei olekski võib olla ära läinud, aga kohaliku kalakombinaadi lõhnabukett ei andnud kaalumiseks võimalust - tuli minna Põhjamerele. Varemalt olime esialgset marsruuti natuke kohendanud ja üheskoos otsustanud, et Šetlandi ja Orkney kaudu minek oleks mõistlik ümber vahetada lõunapoolse marsruudi vastu. Iseenesest oleks Bergenist Šetlandile olnud lühem tee üle Põhjamere, kuid seevastu on seal ilmastikuolud ebasoodsamad ja kokkuvõttes Kaledoonia kanalini tee pikem.

19. juuli 2013 - Runbjarn Lääne-Skandinaavias

Tänaseks on Runbjarn jõudnud küll juba Šotimaa randa, kuid kindlasti on Kodu-Eestis ja võib olla mujalgi inimesi, kes huviga ootavad sõnumeid, kuidas meil vahepeal kah läinud on. Järgnevalt lühike kokkuvõte Runbjarni reisist Lääne-Skandinaavias.

Ehitame päästepaati

MTÜ Vikanil ja MTÜ Toila Merepäästel on heameel teatada, et pärast põhjalikku ettevalmistustööd alustati juuni algul klassikalise päästepaadi ehitusega. Päästepaadi ehitusmaterjaliks on tamme- ja männipuu, ning kogupikkuseks 7,2 meetrit.

ETV2 näitab Runbjarni möödunud suve reisidokumentaali

Teisipäeval 11. juunil kell 22.50 on ETV2 eetris Runbjarni Valge mere ekspeditsiooni tutvustav kaheosaline sari.

Vikan aasta alguses Helsingi messidel

Puulaevaseltsiga Vikan saate kohtuda ka Helsingis jaanuaris ja veebruaris toimuvatel messidel.